דבר יו"ר הארגון

 

עובדים ועובדות, גמלאים וגמלאיות יקרים, 

הבטחנו – וקיימנו! 

ארגון עובדי צה"ל ממשיך בתנופת עשייה קדימה, ורושם הישגים רבים המחזקים את מעמדם וזכויותיהם של אלפי האע''צים.  

גולת הכותרת של פעילותנו בשנה האחרונה היא הסכם עבודה חדש, שנחתם בנובמבר 2014. הסכם היסטורי זה שם קץ לסכסוך עבודה ממושך, עליו הכרזנו עקב הימצאותם של עובדי צה"ל בתחתית סולם השכר של המשרתים במערכת הביטחון על זרועותיה השונות.  

ההסכם החדש משפר בצורה משמעותית את תנאי ההעסקה של ציבור האע"צים, באמצעות תוספת שכר דיפרנציאלית לכלל העובדים, הגדלה של תקציב הרווחה והתרבות, סבסוד נופשים משפחתיים לעובדי צה"ל, הרחבת ההשתתפות במימון מלגות ילדים, סבסוד ביטוחי בריאות ועוד. ההסכם מתחשב בדרישות מערכת הביטחון ומשקף מצב של Win-Win לשני הצדדים. זהו הישג גדול, שמוכיח כי מאמצינו מניבים פירות חשובים לטובת המשרתים ללא מדים. 

ראוי לשבח את תפקודם המופתי של עובדי צה"ל במבצעי "שובו אחים" ו"צוק איתן". רבים מהם היו בשטח, צמודים ללוחמי השדה שפעלו בגזרת איו"ש ולאחר מכן בחזית הדרום. מפקדי היחידות הרעיפו על עובדי צה"ל מילים חמות נוכח התרומה הענפה לפעילות המבצעית, האחריות והמסירות. 

איננו נחים על זרי הדפנה, אלא שוקדים על ביצוע קפיצות מדרגה ארגוניות נוספות. כך לדוגמה אנו באים בדברים עם הגורמים הרלוונטיים בנושא האפשרות לאזרח תפקידים רבים, שמולאו בידי אנשי קבע. המערכת יכולה רק להרוויח מכישוריהם של עובדים מיומנים, שיתרמו להצלחת הצבא במגוון רחב של מקצועות נדרשים –  ולאורך עשרות שנים. 

כל זה לא יכול היה להתממש בלא התמיכה והסיוע של חברי המזכירות הארצית וכלל הוועדים והעובדים ברחבי הארץ. תודה לכם, חברים יקרים – וביחד נוסיף להצעיד את הארגון לפסגות חדשות.  

 

בידידות, 

משה פרידמן 

יו"ר ארגון עובדי צה"ל 

עבור לתוכן העמוד